گزارش درآمد سال ۲۰۱۵ هواوی: ۳۳ درصد افزایش سود خالص و ۴۴ درصد افزایش فروش گوشی هوشمند

برچسب ها:

هواوی سال ۲۰۱۵ را بسیار خوب طی کرده است. این شرکت اکنون سومین شرکت بزرگ در زمینه ساخت گوشی های هوشمند پس از اپل و سامسونگ است. هواوی امروز گزارش سال ۲۰۱۵ خود را انتشار داده است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

هواوی در سال ۲۰۱۵ اولین دستگاه نکسوسی خود را با نام نکسوس ۶P معرفی و روانه‌ی بازار کرد که از استقبال خوبی نیز برخوردار بود. این شرکت چینی حتی برنامه ریزی کرده تا چند سال آینده بتواند از شرکت‌های سامسونگ و اپل نیز جلو بزند و به اولین شرکت تولیدکننده‌ در زمینه ی گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شود.

شرکت هواوی در سال ۲۰۱۵ توانسته ۳۳ درصد سود، معادل ۵.۷ میلیارد دلار به دست آورد. درآمد هواوی تا ۳۷ درصد یعنی ۶۰.۹ میلیارد دلار رشد پیدا کرده است. سرمایه‌گذاری بالا در بخش تحقیق و توسعه این شرکت نیز حالا حاشیه‌ی سود ۴۴.۲ درصدی این کمپانی را به ۴۱.۷ درصد کاهش داده است.

بخش دستگاه‌های مصرفی هواوی که شامل گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها می‌شود نیز شامل افزایش درآمد هنگفتی تا ۷۳ درصد رشد معادل ۱۹.۹ میلیارد دلار شده است. سامسونگ در سال ۲۰۱۵ توانسته ۳۱۹.۷ میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند؛ در حالی که اپل در همین سال توانسته ۲۳۱.۵ میلیون آیفون به فروش برساند.

نیکول پنگ، مدیر بخش آسیا و اقیانوسیه هواوی از رشد و تمرکز بیشتر هواوی در بخش کسب و کار گوشی‌های هوشمند خبر داده است. وی به شبکه خبری CNBC گفته:

فرصت در حال رشد برای گوشی‌های هوشمند هواوی، باعث موفقیت این شرکت برابر سامسونگ و اپل خواهد شد که در تقلا هستند تا دستگاه‌هایی با نوآوری بیشتر بسازند.

هواوی در آستانه معرفی جدیدترین پرچم‌دار خود با نام P9 است که انتظار داریم با دوربین دوگانه و چیپست Kirin 950 همراه شود. این دستگاه ششم آوریل (۱۸ فروردین) رسما رونمایی خواهد شد.

منبع : phonearena

نظر شما برای “گزارش درآمد سال ۲۰۱۵ هواوی: ۳۳ درصد افزایش سود خالص و ۴۴ درصد افزایش فروش گوشی هوشمند”مطالب مرتبط