آیفون SE مشابه آیفون ۶ اس ولی ارزانتر

برچسب ها:

اپل در کنفرانس امروز خود که در اینفینیتی لوپ برگزار شد، از جدیدترین گوشی هوشمند خانواده خود رونمایی کرد. همانگونه  که از قبل می دانستیم، نام آن آیفون SE است و به صورت اِسِی (Essay) تلفظ می شود.گوشی جدید آیفون ظاهری دقیقاً مشابه آیفون ۵ دارد و مانند آن  از صفحه نمایش ۴ اینچی بهره می برد.

اپل سال گذشته  ۳۰ میلیون آیفون ۴ اینچی فروخت و این میزان فروش تولید آیفون جدید ۴ اینچی را توجیه می کند. آیفون اسی از پردازنده A9 اپل بهره می برد. بنابراین سخت افزاری مشابه آیفون ۶ اس دارد و قدرت آن با پرچمدارهای فعلی اپل برابری می کند. اپل به همین دلیل آن را قدرتمندترین موبایل ۴ اینچی دنیا می خواند. این آیفون به چیپ M9 نیز مجهز است که حرکات کاربر و موارد مربوط به سلامتی را زیر نظر می گیرد.

 

تفاوتها و شباهتهای آیفون ۶S و آیفون SE

آیفون اسی همانند آیفون ۶ اس از دوربین ۱۲ مگاپیکسلی برخوردار است و قابلیت فیلمبرداری ۴K را نیز دارد. همچنین از سیستم Apple Pay نیز پشتیبانی می کند. البته این شباهت ها با آیفون ۶ اس مو به مو نیست و آیفون SE از صفحه نمایش ۳D Touch که تکنولوژی جدید آیفون بود بی بهره است.همچنین نسخه ۶s دارای نسخه ۱۲۸ گیگی بود ولی نسخه SE فقط دارای نسخه ۱۶ و ۶۴  گیگابایتی می باشد.

ضمن اینکه دوربین جلو iphone 6S دارای لنز ۵ مگاپیکسلی بود ولی دوربین جلو  آیفون SE دارای لنز ۱.۲ مگاپیکسل می باشد.

در هرصورت این نسخه جدید که به بازار می آید دارای قیمت نسبت مناسبی است و شاید هدف شرکت اپل این بوده که بتواند بازار را از گوشیهای آیفون پر کند و کاربران را به سمت آیفون سوق دهد.نظر شما چیست آیا کمپانی اپل در این راه موفق خواهد شد؟

نظر شما برای “آیفون SE مشابه آیفون ۶ اس ولی ارزانتر”مطالب مرتبط